Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Alışveriş sepetiniz boş!

Şartlar & Koşullar

 

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

DİKKAT: İlgili yasa gereği aşağıdaki sözleşme metnimizi 12 punto ve koyu fontta yazdırarak okuyunuz. Ayrıca; internet sitemize üye olan ve alış veriş yapan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan sözleşmelerimizin tüm maddelerini başka bir ihbara ihtiyaç olmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır!

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

      MADDE – 1 KONU

      İşbu sözleşmenin konusu, SATICI' nın, ALICI' ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.


      MADDE – 2 TARAFLAR


                    A) SATICI BİLGİLERİ

BRG MİNDER : DEMİRCİLER SİTESİ TURGUT ÖZAL 2 BULVARI NO: 196 - F SİTELR - ANKARA olarak anılacaktır.


      Tel: 0 312 351 00 22  

     Fax: 0 312 351 00 23

  

    E-Mail    brgminder@gmail.com


      B) ALICI BİLGİLERİ


     Müşteri olarak www.sporminderi.com  web adresimize üye veya üye olmayan kişi veya kurumların alışveriş esnasında kullandıkları adres ve irtibat bilgileri geçerlidir. Alıcı, bilgilerini eksiksiz ve hatasız girmelidir. Teslimat için telefon numarası ve vergi numarası (TC Kimlik Numarası) girilmesi zorunludur. Bu bilgiler hem güvenlik için hem de kanuni zorunluluktan dolayı gereklidir. Bundan böyle “ALICI” olarak anılacaktır.


      MADDE – 3 SATIŞA KONU MALZEMELERİN BİLGİLERİ


      Ürünün türü, cinsi, marka ve modeli, rengi, satış miktarı, satış tutarı, ödeme şekli siparişin sonlandığı andaki sipariş onay bildiriminden oluşmaktadır.


      MADDE – 4 ÜCRETLER ve FİYAT POLİTİKASI


      Ücretler: BRG MİNDER tarafından tahsil edilen tüm ücretler ilgili bölümlerde ALICININ görebileceği şekilde açıkça görüntülenir. Bu fiyatlara sonradan itiraz edilemez.


      Fiyat Politikası: Şirketimizde satılan tüm ürün fiyatlarını serbest ekonomi kuralları gereği BRG MİNDER belirler. Etiket Fiyatı, Satış Fiyatı ve İndirimli Fiyat buna dâhildir. ALICI, Ürün üreticisi, İthalatçısı veya dağıtıcısı dâhil hiç kimse fiyatı değiştirmemiz konusunda şirketimizi zorlama yetkisine sahip değildir. Yazım hataları istisnadır.

 

 MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER

      A) ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

     B) Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI' nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre istisnai durumlarda ALICI’ ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

     C) Sözleşme konusu ürün, ALICI' dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden BRG MİNDER sorumlu tutulamaz.

     D) BRG MİNDER, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

     E) Sözleşme konusu ürünün teslimatı için bedelinin ALICI' nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, BRG MİNDER ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

     F) Ürünün tesliminden sonra ALICI' ya ait kredi kartının ALICI' nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini BRG MİNDER 'e ödememesi halinde, ALICI' nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde BRG MOBİLYA 'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI' ya aittir.

     G) BRG MİNDER mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI' ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI' nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 15 iş  günü içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

     H) Satılan ürünlerin garanti belgesi olsun veya olmasın, arızalı veya bozuk olanları, BRG MİNDER  müşteri memnuniyeti anlayışı içinde gerekli onarımın yapılması için garanti belgesinde yazılı en yakın servislere ALICI tarafından iletilir. Garanti belgesi olmayan ürünlerle ilgili de BRG MİNDER ücretsiz bilgi desteği verir.


MADDE – 6 ALINAN ÜRÜNDEN VAZGEÇME

 

Satın alınan ürünün ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkân vermeden teslim tarihinden itibaren (7) gün içinde iade edilebilir. Ürünü iade etmeden önce iade nedenini belirterek fatura numarası ve sipariş numarasını içeren bir e-mail ile brgminder@gmail.com adresine gönderilir. BRG MİNDER gönderilen e-mail veya faksı alır almaz ALICI ile temasa geçerek, ürünü nasıl iade edileceği hakkında mutabakat sağlanacaktır. Ürünle beraber kesilen faturada geri gönderilmelidir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli ALICI kredi kartına iade edilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları ALICI’ dan karşılanacaktır. Fatura aslı olmadan yasal yükümlülükler yerine getirilemez.

 

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen, niteliği itibari ile hızlı  bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda  tüketici alınan üründen vazgeçme hakkını kullanamaz.

Alışverişleriniz sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır. İstanbul merkezli şirketimizden ürünleri direk kendiniz teslim alabilir, ücretsiz servisimizden yararlanabilir veya kargo firmalarıyla gönderim yapılmasını talep edebilirsiniz. Siparişleriniz onaylandıktan sonra en geç 3 (üç) i özel yapım siparişleirniz en geç 15 iş günü  sonunda Kargo firmasına teslim edilir. Sipariş sırasında kargo ücreti varsa sistem sizi yönlendirecektir.
 

 

Siparişlerinizin olası sebeplerle iptali durumunda; Verilen siparişlerin iptal talebi, ALICI tarafından siparişin verildiği gün mesai bitimine kadar BRG MİNDERin 0 312 351 00 22 numaralı çağrı merkezine ya da brgminder@gmail.com e-mail adresine bildirmek zorundadır. BRG MİNDER  iptal edilen siparişlerin bedelini üç iş günü içerisinde hesabınıza ve/veya kredi kartınıza iade eder. Ancak, banka hesap bilgilerinizi ve/veya kredi kartı bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak şirketimiz finans yetkililerine bildirmeniz gerekmektedir.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile BRG MİNDER in yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.